• Dmitrij Lavrenov

Kaip padaryti sėkmingą pirmą žingsnį ir pritraukti investicijas? Produkto prezentacijos struktūra.

Updated: Jan 7, 2021

Pasakoti nepažįstamiems žmonėms apie savo naują projektą yra nepaprastai sunku. O kartoti tą patį vėl ir vėl – tikras stresas. Bet būtent taip atrodo investicijų pritraukimo procesas: prezentacija, prezentacija ir… vėl prezentacija. Ar galima šį procesą supaprastinti? Kaip padaryti sėkmingą pirmą žingsnį ir pritraukti investicijas?

Atsigręžkime į tarptautinę patirtį. Guy Kawasaki's dalijasi savo metodika, kaip sukurti startuolio prezentaciją vos iš 10 skaidrių. Jis įsitikinęs, kad pirmiausia reikia pritraukti potencialių investuotojų dėmesį, o tik tada pateikti papildomą informaciją, jei jie to paprašys. Štai kodėl verta sutelkti dėmesį į pagrindinius jūsų idėjos ar projekto pranašumus, kad dėl nereikalingų detalių neprarastumėte esmės.

Kurdamas „PowerPoint“ prezentaciją, Guy Kawasaki's siūlo laikytis 10/20/30 taisyklės. Ką tai reiškia? Taisyklė labai paprasta – jūsų kurta prezentacija turi sudaryti ne daugiau negu 10 skaidrių, bendra trukmė ne ilgesnė kaip 15-20 minučių, o šrifto dydis kiekvienoje skaidrėje – ne mažesnis negu 30 punktų. Šie parametrai yra tinkami ne tik produkto pristatymams, bet ir pardavimo prezentacijoms, prezentacijoms, skirtoms sukurti partnerystės ryšius.


1. Titulinės skaidrė

Parašykite įmonės pavadinimą, savo vardą, pavadinimą, adresą, paštą ir telefoną.


2. Problema ar galimybė

Apibūdinkite sunkumus, su kuriais susiduria vartotojas ir kaip jūsų sprendimas galėtų padėti. Taip pat aprašykite galimybes, atsirandančias jūsų sprendimų, idėjų ar projekto dėka.


3. Pagrindinė vertė

Apibūdinkite pagrindinę jūsų produkto vertę (idealiu atveju kiekybine prasme).


4. Jūsų „slaptas ingredientas“ (produkto unikalumas)

Apibūdinkite gaminio unikalią technologiją, paminėkite savo „slaptą ingredientą“. Kuo mažiau teksto, tuo geriau. Naudokite grafikus, diagramas, lenteles ir schemas. Jei yra produkto prototipas ar demo versija, pats laikas parodyti.


5. Verslo modelis

Papasakokite, kas iš jūsų potencialių klientų jau pasiruošę sumokėti už jūsų produktą. Koks bendras potencialas.


6. Išėjimo į rinką planas

Apibūdinkite išėjimo į rinką procesą – kaip jūs tikitės pritraukti vartotojus ir jūsų numatytas biudžetas.


7. Konkurentų analizė

Parodykite, kad atlikote išsamią konkurentų analizę. Geriau daugiau, nei mažiau.

8. Komanda

Papasakokite apie pagrindinius komandos narius, patarėjus, konsultantus ir esamus investuotojus. Normalu, jei jūsų komanda nėra tobula - jei ji būtų tokia, jūs nekurtumėte šios prezentacijos.


9. Finansinė prognozė / pagrindiniai rodikliai

Pateikite trejų metų finansinių rodiklių planą. Stenkitės atlikti analizę esant negatyviam scenarijui, o ne pozityviam.


10. Dabartinė būsena / laiko juosta / lėšų panaudojimas

Paaiškinkite dabartinę savo produkto būklę, papasakokite apie plėtros planus, kaip ir kam bus išleisti pinigai, kuriuos norite pritraukti.

Išvados:

Pagal Guy Kawasaki geram startuolio pristatymui pakanka tik dešimties skaidrių.
96 views0 comments

Recent Posts

See All